Poštovana,
    Devojčica rođ. 10.04.2009. Kao prvo dete iz blizanačke trudnoće. Tm na rodj. 2050g. Dg na otpustu sa neonatologije posle 50 dana nn praetemporrius p 07.3 gemellus i z 37.2 rds y p 22. O pvl p 91.2 omphalitis p 38 rop (laser) foa, dap q25. Hiperbilirubinemia nn. P59.9 anaemia p61.2 i convulsiones p 90. Radimo vežbe svakoga dana zbog hipotonije. Još u bolnici sam primetila asimetriju lica, ali se iztoniziralo. Ovih dana primećujem razliku u debljini ruku. Kažu da je to od položaja u stomaku. I da nije ta ruka otekla već cela desna tanja, mršavija. Šta je to, prolazi li sa vezbama.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 01. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Devojčica je imala ozbiljne probleme na rođenju i treba dosta truda i vremena da se sve dovede u normalu. Postoji problem u razvoju ruku i njega treba pomenuti neurologu ali i neonatologu na kontroli jer se vežbe mogu prilagođavati problemu koji nastaje i tokom razvoja. Fizijatri se takođe moraju uključiti a vi budite uporni i sluđajte savete svih lekara koji su uključeni.
      Pozdrav.