Poštovana,
    Da li imam razloga za brigu jer moj sin (6,5 god) ima povišene limfocite 0,69. Leukociti segmentirani su 0,31, sedimentacija 5/14. Wbc je 5.7 g/l, lym 2.9 g/l, mid 0.3 g/l, grn 2.5g/l, lym 52%, mid 5%, grn 43%. Rbc je 4.60 i sve ostale vrijednosti ispod eritrocita su u granicama normale. Ja imam 36,5 god i moj nalaz triglicerida je 0.64mmol/l, sedimentacija 6/16, leukociti segmentirani 0,55, eozinofini 0,04. Pct 1.4 ml/l. Molim Vas za Vaše mišljenje i zašto su uopšte limfociti kod mog dječaka povišeni te da li trebamo brinuti i za ubuduće te šta je problem sa mojim trigliceridima? Molim Vas odgovorite mi da li je Hočkinsova bolest nasljedna? Moj suprug ima polusestru a ona sina od 20-tak godina koji je to dobio-najblaži oblik, i izlječio. Oni, koliko znaju, niko im to nije imao. Dečko je radio fizičke poslove u inostranstvu i nije je redovno i kvalitetno hranio. Prehladio se i tako se to desilo, sad je hvala bogu dobro. Molim Vas oprostite mi što sam opširna.
    Unaprijed hvala.

    Odgovoreno: 01. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Limfociti se javljaju i virusnim infekcijama ili nakon neke preležane i na osnovu ovih analiza nema patoloških naznaka te se možete opustiti. Što se tiče naslednih krvnih bolesti u nekom dubljem smislu sve je moguće naslediti ali za takvu bolest je potrebno jeo puno razloga da se desi te pored redovnih pregleda i saveta sa peditarom ne treba ništa posebno raditi. Ne vidim da imate problem sa masnoćama u krvi, vodite računa o hrani i redovno se kontrolišite.