Jako sam zabrinuta, imam decaka od dve godine koji je pre 5 meseci bio u bolnici jer je imao sepsu, sada mu je uvecana slezina 85mm*26mm i nikako da se vrati u normalu. Koliko je potrepno slezini da se vrati posle ovakve infekcije i sta se desava ako se nevrati.

    Odgovoreno: 04. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Slezina duže vreme može da bude povećana i osim ograničavanja fizičke aktivnosti i povreda stomaka (padovi preko bicikle, preko kreveta ili stolice, vratila i sl) zdrave ishrane bez masti i konzervansa, ne treba ništa specijalno raditi. Nekada i godinu dana postoji povećanje slezine i postepeno se vraća na normalu.