Poštovanje,
    Rečeno je da candida može nastati i zbog upotrebe antibiotika. Ali kako se tada leči? (reč je o devojčici).
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 22. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Zavisi gde se nalazi i sa koliko je kolonija označena. Duža primena antibiotika (2 ili 3 kutije) sigurno će poremetiti crevnu floru i uvek treba dodavati saprofitne bakterije (linex, pro life, bulardi) tokom i posle terapije ali ako je to sa tegobama i često, potrebno je ispitati imuni sistem, tragati za nekim fokusom i dodavati vitaminsku podršku i antioksidativnu th (vit. C, vit E, omega 3 i 6 masne kiseline, vit d3, folan i eubiotike) duže vreme uz naravno i antigljivičnu terapiju ako je broj kolonija veliki (preko 50 ili 60).
      Pozdrav.