Poštovana dr Nikolić,
    interesuje me vaše mišljenje o uvodjenju mlečne hrane u bebinu ishranu. Kada početi sa uvodjenjem mlečnih proizvoda i sa kojim procentom mlečne masti?
    Unapred se zahvaljujem na odgovoru.

    Odgovoreno: 30. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Ako je beba na majčinom mleku od 7-og meseca može da dobije jogurt sa 1, 6% ml masti, i ako dobro podnosi i ne pokazuje reakciju nepodnošenja može da se dodaje i po koji obrok mlečne kašice i dalje sa 1, 6% masti. Ako dobija samo mleko bez dojenja može i 2, 8% ml masti. Što duže doji to je bolje.