Poštovani,
    moj sin od 24 meseca je pre neki dan pojeo smoki i oteklo mu lice, dobili hitan nalog da idemo u bolnicu, prizor je bio užasan, medjutim sve se dobro završilo. Inače ima ponekad ekceme i astmu koja je dobro kontrolisana. Obzirom da ide u vrtić vaspitačice nam traže potvrdu specijaliste na šta je alergičan. Recite mi gde mogu da u državnoj instituciji odem kod alergologa ili to detaljnije ispitivanje mogu da uradim samo u privatnoj ustanovi? Mi smo radili neke alergološke testove kada smo bili kod pulmologa, ali tamo je uradjeno testiranje na možda osam alergena, a ja bih ako postoji mogućnost na što više?
    I ovom prilikom vam se zahvaljujem na sve dosadašnje odgovore koje ste mi dali!

    Odgovoreno: 30. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Bitno je da utvrdite da li je taj smoki imao kikiriki kao dodatak jer je takva alergija jaka i brzo izaziva otoke pa sve na bazi kikirikija treba potpuno zabraniti. Alergijska ispitivanja na veći broj namirnica mogu se obaviti i u kliničkim centrima ali privatne laboratorije imaju veliki broj alergena. Za sada je važno da ne dajete ono na šta je dete reagovalo.