Poštovani doktore,
    imam malog sinčića 20 mjeseci. U tri zadnja mjeseca mu je ustanovljena upala krajnika 3 puta. 2 puta je primao inekcije pencilina, a jedan put sirup. Prilikom zadnje trerapije inekcijama (amoxicilin) dobio je osip po vratu, i terapija je prekinuta. Izvadili smo nalaze krvi i to leukociti 6. 4, segmentirani 0, 10, limfociti 0, 72, monociti 0, 18. Dijete se normalno ponaša, ima dobar apetiti, spava itd. Imam li razloga da sumanjam na mononukleozu?
    Hvala.

    Odgovoreno: 30. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Angina je definitivno bila virusna i mogao je za to biti kriv veliki broj virusa. U tom uzrastu nisu tako česte mononukleoze izazvane ebv virusom čega se vi plašite, ali je zato prisutan veliki broj sličnih koji imaju iste simptome. Sve ukupno važno je jačati imune snage deteta, dobro i pravilno ga hraniti i izolovati iz vrtića neko vreme.