Moje dete ima 20 meseci, još nije dobila mmr. Rekli su mi da ne žurim i da mogu da čekam do drugog rođendana zbog neželjenih reakcija koje mogu da se jave. Molim vaše mišljenje.

    Odgovoreno: 09. 07. 2009.
    • Poštovana,
      ako je dete zdravo i do sada nije imalo ozbiljan poremećaj imunog sistema nema potrebe čekati jer je najpovoljniji period za dobru ugradnju vakcine u sistem oko 15 meseca i neće ništa zrelije dete biti sa 24 meseca. S obzirom na preteću epidemiju poželjno je da što pre završite sa prijemom i ove vakcine.