Poštovana,
    Majka sam djeteta starog puna dva mjeseca, prvih 20tak dana sam ga hranila svojim mlijekom ali na bočicu pa smo poslije prešli na adaptirano nan 1. U drugom mjesecu je dobio 1500 grama, hranjen je po priloženom uputstvu na kutiji (drugi mjesec ukupno 170ml 5x). Tada je jedva izdržavao 4 - 4.5 sata između obroka. Međutim rekli su nam da mu obroke moramo smanjiti jer mu je stomak pun zraka iako ja ne osjetim je jer on nema grčiće i stomak mu je mekan. Sada mu dajem po 130ml svaka tri sata po danu (4-5 obroka) i jedan od 160ml, ukupno oko 810 - 820ml dnevno. Takođe, da bi ga hranila ovako moram mu odmah poslije bočice dati dudu jer bi on mogao i 200ml da popije pa ga nakon 5 minuta podići da podrigne (jedino tako ne plače). Interesuje me da li je to dovoljno za njega jer po uputama sa kutije od hrane piše da za 3. i 4. Mjesec se daje čak 800ml 5 obroka? Smije li se adaptirano mlijeko davati na svaka 2.5 - 3 sata? Kako da znam da li je pun zraka ili ne ako podrigne poslije svakog jela i nema grčeve?
    Unaprijed zahvalna

    Odgovoreno: 07. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Niste napisali kolika je trenutna težina deteta jer su u odnosu na to i njegove potrebe. Treba poštovati uputstva na kutiji i povremeno uspravljati bebu da bi se oslobodila gasova. Ako njoj ne smeta napet stomačić ne treba se time opterećivati. Ona će Vam sama pokazati da li joj to smeta. Ne bi trebalo za taj uzrast dati obrok pre 4 sata. Mogu se koristiti kapi protiv gasova i uz svaki obrok.
      Pozdrav.