Poštovana,
    Moja kćer ima 4 i po godine. Pre godinu dana kada smo bili na letovanje počeli su da se javljaju gnojni cibani koji su pucali i od njih je tekao gnoj. Prvo su se javili na licu okolu nosa posle na rukama. Od vreme na vreme javljale su se pa imala je i temepraturu sve dok ne puknu. Radili smo bris od nosa i grla i nisu nasle bakterija. Sada su počele da se javljaju unutar nosa i dok da puknu sva je otečena i je boli. Zemeno je bris dirrektno od bubuljicu pronađena je satfilokoka aureus. Prima pancef već 7 dana. U grlo nije nađena ova bakterija. Plašim se za njeno zdravlje, koliko je ova opasna bakterija, kako da se zaštitimo, šta da radimo sa dete.
    Pozdrav zagrižena majka

    Odgovoreno: 07. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Pored terapije antibiotika potrebna je i lokalna toaleta kože i lokalna primena antibiotika (stanicid ili flogocid), jačanje odbrambenih snaga primenom vitamina, omega 3 masnih kiselina, i korekcija ishrane. Manje šećera, čokolade, masti i crvenog mesa. Potrebna je analiza krvi, i glikemija.