Poštovana doktorko Sanja,
    Imam ćerku staru 6 godina. Kad je bila beba po preporuci patronažne sestre zbog nekih kvrgica na desnoj strani glave stavljala sam je jedan duži period da spava na desnoj strani. Pošto je bjuckala posisano mleko, na desnom obrazu se formirala jedna fleka koju ima i danas. Ona je malo tamnije boje i primetna je leti. Dermatolog je napisala dijagnozu Naevus Prym. Kaže da je rano da se koriste neke kreme i da je njoj to urođeno sa čim se ja ne slažem. Volela bih da čujem Vaše mišljenje.
    Unapred zahvalna Kragujevčanka.

    Odgovoreno: 07. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Ako postoji dg nevus to se samo prati i ne tretira nikakvim kremama dok se ne utvrdi dermoskopijom (aparat koji pokazuje strukturu tkiva ispod vidljivog dela kože) da li ima mesta bilo kakvom lečenju. To sa položajem glavice i bljuckanjem nije u vezi sasvim sigurno. Potrebna je povremena kontrola dermatologa i pedijatra.