Poštovana,
    Naš sin ima šest i po meseci. Brine nas različito mišljenje lekara u pogledu njegovog motornog razvoja. Reč je o tome da se u položaju na stomaku ne podiže oslonjen o šake i ispruženih laktova, već samo odigne glavu i gornji deo grudnog koša oslanjajući se na podlaktice i ne voli da boravi dugo na stomaku. Sa šest meseci počeo je da se okreće sa leđa na stomak, na jednu stranu, s tim da jednu ruku ne može da izvuče, dok se na drugu stranu se okrenuo svega par puta. Ponekad se okrene i sa stomaka na leđa. U savetovalištu za zdravu decu smatraju da još ima vremena i da nije zabrinjavajuće, dok nam je jedna doktorka koja je zaposlena u bolnici to predstavila kao problem i predložila da dete vodimo na vežbe. Zanima nas Vaše mišljenje.
    Unapred zahvalni, molimo da nam što pre odgovorite.

    Odgovoreno: 01. 07. 2009.
    • Poštovani,
      Vežbe sigurno neće pogoršati razvoj deteta i smatram da bi trebalo potražiti mišljenje fizijatra koji se bavi ranom habilitacijom. I sami možete neke vežbe raditi sa detetom kako bi ojačali neke grupe mišića ali to morate da znate kako. Ne moraju sva deca u istom periodu sve da postignu, mogu malo i da kasne ali o tome je najbolje pitati pedijatra koji stalno prati dete.
      Pozdrav.