Zdravo.
    Moj sin ima 16meseca, ide u vrtić, ali sad nam se pojavila bakterija streptokoka u nos i u grlo. Ima temperaturu nad 38 stepeni. Sada čekamo antibiogram pa da počnemo da primamo neki sirup. Molim vas objasnite mi da li može da se potpuno izleči ova bakterija i šta moze da uzrokuje?
    Zabrinuta mama valentina pozdrav

    Odgovoreno: 25. 06. 2009.
    • Poštovani,
      sve zavisi koja je vrsta bakterije i u kojem broju i da li reaguje i na koji lek. Najčešće u tom uzrastu bakterije se retko nalaze u grlu kada ih treba lečiti ali su često prisutne u nosu kada se samo prate i tretiraju ispiranjem nosa i aspiracijama sekreta. Virusi u tom uzrastu dominiraju naročito kod dece iz vrtića. Ako se to stalno ponavlja i ometa dete da spava i jede treba razmotriti malo duže odsustvo iz kolektiva.