Moj sin ima 5 meseci i na kontrolnom pregledu kukova pedijatra sve je o. k. (kukovi su pravilno formirani) , nego ima povijena stopala na unutra i malo zadebljanje na gornjoj površni stopala. Ispruža prstiće bez problema. Kad ga je stavila na stomak zadnja loža od nogu nije simetrična (pretpostavlja da je od debljine, pošto je beba debeljuca) i predložila uput kod logopeda. Molim vaše mišljenje!
    Unapred zahvalan!!!

    Odgovoreno: 25. 06. 2009.
    • Poštovani,
      verovatno ste dobili uput za ortopeda a ne logopeda, i ako je vaš lekar to procenio da treba imao je razlog zbog mogućih vežbi ili fizikalnih terapija. U razvoju stopala i upošte donjih ekstremiteta cela prva godina je jako bitna i treba imati strpljenja i stalnu saradnju sa pedijatrom i u najvećem% sa prohodavanjem se sve dovodi u normalu.