Imam devojčicu od 5 godina koja ima jako česte upale krajnika-sve počinje pre 2 godine kada je zaradila mononukleozu. Zakazana nam je operacija za septembar. Ne ide u vrtić, bili smo primorani da je povučemo. Pre 3 nedelje je dobila visoku temperaturu koja je išla do 40 stepeni, žalila se na bolove u grlu i stomačiću. Odmah su urađene sledeće analize: bris grla-sterilan, urin i urino kultura-sterilni, leukociti 17000 pre početka davanja pancef-a, posle dve doze od 10ml, leukociti su bili 21000, crp 104. Prepisane su injekcije penicilina 7 komada od 800000 jedinica. Sada je dobro samo se još uvek žali na povremene bolove u stomačiću. Stomak su joj i lekari u domu zdravlja i u Tiršovoj pipanjem proverili i sve je u redu samo joj je dijafragma uvećana. Stolica je normalna. Da li da uradimo ultrazvuk stomaka i ponovimo crp? Šta još možemo da uradimo? Hvala unapred!

    Odgovoreno: 26. 06. 2009.
    • Poštovani,
      polako će se srediti i bol u stomaku uz neki probiotik i lako svarljivu vitaminsku ishranu. Uz jetre i slezine treba uraditi a poželjno bi bilo i le sa le formulom i crp. Ove simptome ne izaziva virus mononukleoze, ovo je bila bakterijska infekcija.