Imam bebu od 5 meseci, koja često ne pojede mleko (adaptirano) u onoj meri koja je predviđena za njen uzrast i obično prekine obrok plačući. Poslednji mesec je napredovala 500 grama, i inače je vesela beba, ali plašim se da nije alergična na gluten, mada je možda uzela do sada samo jednu kašiku hrane sa glutenom. Imala je problema sa povraćanjem mleka ali to se sredilo kad smo prešli na AR formulu. Koji su simtomi u tom uzrastu alergije na gluten?

    Odgovoreno: 13. 06. 2009.
    • Poštovana,
      to nisu simptomi vezani za nepodnošenje glutena i ne treba to da vas brine. Napredovanje vaše bebe je sasvim zadovoljavajuće i samo treba prilagoditi formulu njenom crevnom sistemu. Nemojte dodavati ništa novo dok ne dobijete dozvolu pedijatra vaše bebe.