Moj sin 4 ima godine. Još uvek mokri u toku spavanja noću i danju. Budim ga oko 1 h noću i oko 5 ujutru da piški i opet se desi da ustane mokar ujutru oko 9 h. Želim vaš savet da li je potrebno 2 puta buditi se noću i dalje (mokraća uredna) i šta bi mogli da uradimo da prevaziđemo ovu neugodnost?
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 13. 06. 2009.
    • Poštovana,
      potrebno je da se javi izabranom pedijatru, da uradi urin i uinokulturu, i eventualno dečiji nefrolog na dečijoj klinici ultrazvučno proceni stanje bešike i bubrega i odluči da li je potrebno uključiti i neki medikament. Nakada je poteban i razgovor sa pedijatrom u razvojnom savetovalištu i dečijim psihologom.