Poštovana
    imam sina od 2.5 godine i od rođenja ima malu anemiju. HGB mu varira od 105 do 123 imalo je perioda kad je bio i 95. Pedijatri kažu da je to normalno kod male dece i da ne brinem. Nisam mirna jel ne znam odakle potiče. Primetila sam da kad mu dajem zeleno povrće, crveno meso, sok od cvekle HGB se poboljša čim prestane to jesti padne HGB. Pio je Ferrum lek periodično. Šta mi predlažete kao rešenje problema?
    Hvala vam u napred za odgovor

    Odgovoreno: 13. 06. 2009.
    • Poštovana,
      ne bi trebalo da hgb pada ispod 100, ali sve preko toga je prihvatljivo pod uslovom da dete nije umorno, često bolesno i da uzima sve namernice bogate gvožđem. I sami ste primetili da je to za njega bilo dobro. Budite uporni da bar neku od tih namirnica uzima svakodnevno i onda ne morate često da radite ks i hgb. Jedna četvrtina tbl folan i vit c 200 mg dnevno 2 nedelje može da bude korisno za dece koja su na uvek na granici dobre ks.