Poštovana,
    moj sin ima 7 meseci i još uvek ne zna samostalno da sedi. Kada ga ispravimo neće ni da stoji, samo kratko. Inače sve drugo je super. Moje pitanje je od kada bebe samostalno sede i od kada se koristi dubak?
    Hvala puno!

    Odgovoreno: 08. 06. 2009.
    • Poštovani,
      beba počinje uz oslonac da sedi krajem sedmog meseca. Samostalno sedenje zavisi od zrelosti bebe, nekada je to sedmi a nekada i deveti mesec. Ne forsirajte bebu da stoji ako ona to ne želi. Iznenadićete se kada je budete zatekli u krevecu da stoji samostalno, ali tek onda kada bude ona to želela. Različita su mišljenja u pogledu stavljanja bebe u dubak, za neke bebe je to deveti ili deseti mesec, nekada kasnije.