Poštovani,
    imam sina od dve i po godinice i moje pitanje je šta bi moglo biti kao uzrok podrhtavanja rukica posle jutarnjeg buđenja? Primetila sam dva meseca u nazad ujutru kad ustane podrhtavaju mu rukice i to traje oko minut, posle sve ok. Moram napomenuti da se i meni kao detetu to dešavalo i doktori su rekli da je to prilagođavanje tela na temperaturu posle spavanja. Inace je malecki kao beba imao kontrole kod neuroluga zbog krize cijanoze i sve je ok što se tiče toga. I zanima me da li uz redovnu vakcinaciju treba jos neka vakcinacija do škole? Konkretno mislim na vakcinu protiv meningokoka tj. meningitisa? Čini mi se da se vakcina zove prevnar.
    Hvala

    Odgovoreno: 08. 06. 2009.
    • Poštovani,
      zbog podrhtavanja rukice nakon buđenja deteta trebalo bi ipak da posetite dečjeg neurologa. Što se tiče meningitisa, uzročnici mogui biti različiti; tj. i bakterije i virusi. Vakcina koja vas interesuje štiti samo protiv određenih seroloških tipova bakterije streptococus pneumoiae (pneumokoka) ali ne i drugih uzročnika meningitisa.