Poštovani doktore,
    moja 9-godišnja ćerka ima česte urinarne infekcije pa smo počeli pretrage i na scan-u smo dobili sledeće rezultate: oba bubrega su u normalnom položaju ali je desni manji od levog. Desni bubreg ima diskretnu hipofiksantnost u gornjem delu (prosireni kaliksi, defekt?), dok se u gornjoj trećini levog bubrega pokazuje jasan defekt u parenhimu. Relativna fiksacija dmsa - l-56% d-44%. Pitala sam doktoricu da li se ovaj defekt leči i odgovor je bio ne. Zakazali su mi još jedno snimanje (drcg) ali sam na listi čekanja za 6 meseci. Dala mi je terapiju furolin 1/4 (100 mg) navečer pred spavanje sve dok ne dođemo na red za snimanje. Moje pitanje je da li postoji lek za ovo oštećenje bubrega ili neka klinika koja može napraviti nešto više? Ja sam inače iz Makedonije ali bih posla na bilo koje preporučeno mesto.
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 17. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Vi ste dobili terapiju od dečjeg nefrologa, usko specijalizovane osobe za problem koji ima Vaša devojčica i scintigrafska snimanja se ne rade često. Osim toga potreban je i određen vremenski period da bi propisan lek ispoljio svoj efekat. Dečji nefrolzi na dečjoj klinici u skoplju su kompetentni za rešavanje problema koji ima Vaše dete.