Poštovani,
    Imam bebu od 10 meseci i zadnja 4 meseca nije nikako napredovao na kilaži. Uradili smo pretrage krvi, urina i stolice. U stolici nisu nađena jajašca glista ali sam ja izvukla uginulu glistu. Ustanovili su da je to Trichurus trichuria pa smo detetu davali mebendazol 3 dana. Nakon terapije, našla sam u stolici jos 3 gliste koje sam odnela mikrob.lab i nalaz je da su to gliste gGordia lomblia. Inače u stolici je izolovan Pseudomonas aeruginosa u 50% kulture.
    Molim Vas da mi objasnite jel to u redu i kako to da se u stolici i otiskom na analni otvor nikako ne mogu naći jajašca a da dete ima gliste. Da li treba ponoviti terapiju i kako ću biti sigurna da je dete očišćeno od parazita.
    Unapred zahvalna mama