Laboratorijski rezultati mog sina devetogodišnjaka su sledeći: WBC-12,7  LYM-20, GRAN-72, visoka temperatura a od doktora za terapiju dobio je Palitrex-sirup. Ostale vrednosti su u normali.
    Zamolio bih Vas da mi ih protumačite.

    Odgovoreno: 28. 03. 2009.
    • Poštovani, tumačenje rezultata ima smisla samo uz klinički pregled. Ukupni Leukociti na granici referentnih vrednosti i vrednost ide u prilog virusnoj infekciji . U perifernom nalazu neutrofilija koja se sreće takođe u virusnim infekcijama ako je pregled krvne slike učinjen u inicijalnoj fazi bolesti. Od petog, šestog dana u difernecijalnoj formuli neutrofiliju smenjuje limfocitoza. Dakle, dinamične promene odražavaju patofiziološka i imunska zbivanja tokom virusnih infekcija.
      Rezultati nisu zabrinjavajući.