Imam dve ćerkice koje mnogo slabo jedu i slabo napreduju. Starija 5god 12,5kg a mladja 1,5god 8,5kg. Šta je uzrok?

    Odgovoreno: 24. 02. 2009.
    • Poštovana,
       razlozi za slabiji prirast u telesnoj masi su brojni (bolesti digestivnog, repsiratornog, endokrinog ali i ostalih organskih sistema). Konsultujte se sa Vašim pedijatrom u vezi ishrane i usvojenih navika u vezi ishrane, pa ako ima pogrešaka, ipsravite ih. Poželjan je i detaljan klinički pregled, po potrebi i kliničko ispitivanje.