imam sina od 3god.on je visok 94cm i tezak 13kg.po meni to nije dobro i mnogo se brinem. inace slabo jede ali je i pored toga veoma aktivan,krvna slika je dobra,on je znaci ovako ok i dosta je imun.dali treba da brinem?koje su optimalna visina i tezina za taj uzrast? hvala!

    Odgovoreno: 18. 02. 2009.
    • Poštovana, Vaš sin je sa TT=13 kg na 10th percentilu za uzarst, dok je TV=94 cm na 50th percentilu. Da bi se tačno izračunao index idelane telesne mase potreban je datum rodđenja deteta i datum merenja. Ima deficit u telesnoj masi u odnosu na njegovu telesnu visinu oko 2 kg. Inače TT i TV u opsegu od 5 do 95 th percentila smatraju se normalnim.