Pitao bi za cerkicu koja ima dvije godine, ima sedimentaciju uvecanu cak 54 koja posle dva mjeseca nije opala, zdrava je nema temperaturu , krvna slika je zadovoljavajuca , pa bi zelio znati sta moze biti uzrok i koliko je to opasno?

    Odgovoreno: 18. 02. 2009.
    • Poštovani, ubrzana sedimentacija je nespecifičan znak inflamacije tj. zapaljenjskog procesa. Kada tokom infekcije dostigne maksimum, nakon lečenja , potrebno je i mesec dana ali duže, kako bi se vrednost sedimentacije normalizovala. Ukoliko postoje bilo kakvi sumnjivi simptomi i znaci infekcije kod deteta, poželjan je detaljan pedijatrijski pregled.