Beba 4 meseca pije humanu AR. Da li je moguće da zbog toga ima smrdljivu zelenkasto crnu stolicu? Dok je sisalo stolica je bila zlatno žuta. Hloridi u znoju su negativni. Stolica je nekada i masna.

    Odgovoreno: 08. 02. 2009.
    • Poštovana, nije uobičajeno da je stolica četvoromesečne bebe neprijatnog mirisa iako je na ishrani adaptiranim mlečenim formulama. Niste naveli telesnu masu bebe i koliko mesečno dodaje u telesnoj masi (važan podatak za procenu ishranjenosti bebe). Uradite koprokulturu, eventualno ponovite znojni test (obično se rade dva ili tri testa).