Upravo sam čitala članak o E. coli na Vašem sajtu i imam jedno pitanje: moja devojčica ima 5 god. od prošle godine počela je da crveni dole. Vodila sam je kod dečijeg ginekologa gde joj je uradjen bris i konsatovana E. coli. Prepisan joj je Bactrim, uradjena je kontrola i nalaz je bio negativan. Doktorica mi je rekla da je sada sve u redu i da je samo ujutru i uveče mažem sa PANTENOL mašću, jer je još mala i nema tog "podmazivanja" kao kod odraslih žena. Medjutim i pored stalnog mazanja ona i dalje crveni dole i žali se da je nekad pecka. Mnogi moji prijatelji i poznanici koji imaju devojčice imaju isti ovaj problem. Vodili su decu kod lekara i sve je isto bilo kao kod moje devojčice, ali crvenilo i peckanje je i dalje prisutno. Šta da radimo?
     Unapred zahvalni.

    Odgovoreno: 08. 02. 2009.
    • Poštovana, razgraničite da li dete ima urinarnu infekciju ili običan vulvitis (upala kože genitalne regije). Dakle, uradite urinokulturu i opšti pregled urina kao i bris vulve. Za uzorak se uzima srednji mlaz urina nakon što je učinjena higijena genitalne regije (toplom vodom i sapunom).