Imam devojčicu od 5 god. kojoj se ujutru oseti zadah iz usta. Izvadjen joj je treći krajnik, nema pokvarenih zubića - zube redovno peremo. Šta bi sve mogao biti uzrok tome? Obraćala sam se našem pedijatru u vezi toga, rečeno je da to nije ništa i da joj dajem čaj od nane.
    Unapred zahvalna Andrea.

    Odgovoreno: 08. 02. 2009.
    • Poštovana, neprijatan zadah iz usta (Foetor ex ore ili Halitosis) sreće se u fiziološkim stanjima, upalnih procesa u usnoj duplji ali i kod ekstraoralnih oboljenja (oboljenja disajnih organa, oboljenja organa za varenje, kod neadekvatne ishrane i poremećaja varenja). Doba dana (najčešće ujutru) , glad, ishrana utiču na zadah iz usta. Sanirajte kariozne zube ako ih devojčica ima i sprovodite adekvatnu oralnu higijenu.