Poštovana,
    često sam izlazila na Vaš sat i vidim da dajete odgovore na sva postavljena pitanja. Imam dečaka od 1.5god. jako je živahan i sve ga interesuje. Što se tiče zdravlja sve je ok. Ali neki dan je počeo da plače i skoro da je ostao bez vazduha, jedno desetak sekundi. Interesuje me zašto se to dogodilo i kako treba reagovati u tom trenutku?
    Unapred Vam hvala.

    Odgovoreno: 05. 02. 2009.
    • Poštovana, verovatno se to desilo u sklopu nekog prejakog emotivnog doživljaja. Pratite kako se ponaša, da li će se slične epizode ponavljati i u kojim uslovima. Ponašajte se normallno i ne pokazujte da ste se uplašili. Ponekada deca usvoje neki model ponašanja i ponavljaju ga kako bi ostvarili nešto što u uobičajenim okolnostima ne dobijaju.