Zdravo,
    imam devojčicu od godinu dana. Ona mnogo slabo jede, skoro ništa, popije mleko i plazmu i to joj dajem. U snu popije dve flašice na dan od po 150 ml i jednu popije noću a kad joj dam ovako normalnu hranu njoj se gadi i kao da hoće da povraća molim Vas da me posavetujete kako ili šta da radim sa njom a i krvna slika joj je loša. Da li ima neki sirup za apetit ili nešto osim Pikovit sirupa? To joj ne pomaže.

    Odgovoreno: 05. 02. 2009.
    • Poštovana, niste naveli koje su vrednosti eritrocita, hemoglobina i hematokrita. Preparati gvožđa se primenjuju u lečenju malokrvnosti kada su vrednosti hemoglobina niže od 90 g/l. U uzrastu od godinu dana ne preporučuje se količina mleka > 400-500 ml. Što se tiče ishrane, neophodno je da korigujete navike u vezi obroka, dnevnog ritma hranjenja (ne hraniti dete noću) i uvođenja mesa i povrća u redovnu ishranu. Radi se o mukotrpnom procesu učenja i navikavanja deteta da se raznovrsno hrani (kao kada usvaja u školi nova znanja, počevši od učenja slova, pa čitanja, računanja). Uložite strpljenje, trud i ne odustajte. Vitamini ne mogu da zamene životne namirnice, oni su samo dopuna.