Poštovana,
    imam bebu od 6 meseci i 15 dana. Danas smo prvi put radili krvnu sliku. Rezultati su sledeći (WBC:12,2 Lym#:9,3 MCV: 69.5 MCH:23.3 beba doji i od nedavno smo počeli sa čvrstom hranom, ali ona dosta odbija i dojenje a i neće ni da proba neku drugu hranu. Vesela je, ne daje nikakve znake da je nešto boli. Za 40 dana dodala je 800g.
    Šta bi mogao da bude problem kod moje bebe?
    Unapred hvala!!!

    Odgovoreno: 01. 02. 2009.
    • Poštovana, prirast u telesnoj masi od 800 gr za 40 dana je odličan ( od 4-6. meseca idealan dodatak u težini je 600 grama mesečno, dok od 7 do 9 mes. po 450 gr mesečno). Krvna slika je bez značajnih odstupanja za uzrast. Budite strpljivi i istrajni u formiranju navika u ishrani. Bebe kao i odrasli imaju promenljiv apetit, nekad bolji a nekada slabiji.