Poštovana doktorka,
    imam devojčicu od 13 meseci. Nedavno smo bili kod pedijatra. Nakon merenja težine (7,5kg) rekla mi je da je dete mršavo. Šta Vi kažete na to? Devojčica jede sve (povrće, meso, ribu, voće). Mleko neće da pije ali zato jede sir, pavlaku, pije jogurt. Veoma je aktivna - uvek u pokretu. I još jedno pitanje. Gvožđe je na granici - šta bi trebalo da uradim po tom pitanju?
    Unapred hvala!

    Odgovoreno: 01. 02. 2009.
    • Poštovana, zaista devojčica ima težinu ispod proseka za uzrast. U zavisnosti od rezultata krvne slike se propisuju preparati gvožđa za lečenje malokrvnosti ali i drugi lekovi što je domen dečjeg hematologa. Predlažem pregled kod dečjeg gastroenterologa radi ispitivanja uzroka nenapredovanju.