Moj sin ima 4 god. Počeo je suvo da kašlje i rekli su mi da ima opstrukciju. Bris je bio čist ali dali su mu Claritromicin sirup, jer je imao gust sekret u grlu.Pio je sirup 9 dana i počeo sad već mokro da kašlje ali opet su mi dali drugu bocu sirupa. Bojim se da nije alergija u pitanju i da ne trujemo dete i uništavamo mu i onako slab imunitet (ima alergiju na mlečne proteine od rodjenja).
    Šta da radim jer nisam zadovoljna sa ovim načinom lečenja?

    Odgovoreno: 27. 01. 2009.
    • Poštovana, vizing (sviranje ili zviždanje u grudima) prati virusnu infekciju respiratornih puteva. Kod neke dece se ponavlja u zimskim mesecima, kada je i učestalost virusnih infekcija veća. Ređe, vizing prati infekciju atipičnim bakterijama (Klamidija pneumonije i Mikoplazma pneumonije) koje se jedino leče makrolidima (Eritromicin, Klaritromicin). Osnovno lečenje vizinga uključuje i bronhodilatatore (Spalmotil, Aloprol). Ako se radi o prvoj epizodi vizinga (evolucija i tok bolesti je dve nedelje, nekada i tri) nepotrebno je ispitivanje i lečenje preventivnim lekovima. Ako se epizode opstrukcije, vizinga ponavljaju i u porodici postoje alergijske bolesti (astma, ekcem, polenska kijavica), uradite detetu alergo test i posavetujte se sa lekarom u vezi preventivne terapije.