Moeto bebe e staro 5m.na doenje e, na 3 meseci primi vakcina za hib, so 4 meseci dobi kaslica vlažna kao nešto da slini od grlo do nos, i po 3 krvni sliki kade leukociti bea 15, pa 18, pa sega 13 daden i e od dr.sirup alicef napraven e bris drenazen sekret od grlo i najdeni se 2 bakterii, hib i strept.pneumonia kako e mozno posto deteto e vakcinirano od hib dajte mi sovet dali vi e poznat vakov slučaj ili se raboti za kvalitet na vakcinite ili nešto drugo. Deteto e potpolno zdravo nitu imalo simptomi na bolest,ni eden den ne mu tecelo nos, nitu pokačena temperatura, cica se smeee, spie cela nok.
    Pozdrav.
    Viki, Skopje

    Odgovoreno: 27. 01. 2009.
    • Poštovana, u brisu guše se može naći Hemophillus influenzae iako je dete primilo vakcinu. Hib vakcina štiti od teških oboljenja kao što su Meningitis, Epiglotitis , Pneumoia koje prouzrokuje ova bakterija. Ako je dete klinički zdravo, bez kliničkih simptoma bolesti nije potrebno lečenje antibioticima.