Poštovana,
    Potreban mi je savet kako da se izborim sa crvenilom na površinskom delu stidnih usana kod trogodišnje devojčice, koje traje oko mesec dana. Kontrolisali smo urin nekoliko puta, poslednji rezultat pokazuje: Izgled bistar, Boja žut, pH 6, Urobilinogen normalan, Bilirubin negativan, Glukoza negativan, Ketonska tela negativan, Proteini negativan, Nitriti negativan, Hemoglobin negativan, Specificna tezina 1025, Askorbinska kiselina negativan; Sedment: Epitelne ćelije 1-2 ploč., Bakterije malo, Sluz malo, Ostalo - malo soli fosfata. Urinokultura je pokazala prisustvo E. coli, 2000/ml (pedijatar ne preporučuje lečenje). Crvenilo je tretirano najpre antibiotskom mašću Enbecin, potom smo probali Nistatin mast, nakon toga Jekoderm i konačno od pre dva dana Daktanol krem (sve po savetu pedijatra), higijena se podrazumeva. Međutim, ne primećujem poboljšanje. Inače devojčica se ne žali na bol, svrab niti peckanje, niti ima probleme sa mokrenjem. U međuvremenu je preležala Varičelu, bilo je boginja po sluzokoži, ali bez problema u smislu peckanja ili bolova. Boginje su prošle a crvenilo je ostalo. Jedino mi još pada na pamet da testiramo stolicu na Candidu, mada je stolica normalna i dete nema nekih probavnih problema. Crvenilo se poslednjih dana prenelo i na regiju oko analnog otvora.
    Možete li mi dati neku smernicu šta dalje da preduzimam, iako ona nema smetnje, želela bih svakako da saniram tu infekciju?
     Unapred se zahvaljujem