Poštovana,
    prvo bih želela da Vam svima čestitam sve praznike i da Vam se zahvalim što UVEK mislite na nas, a kao drugo da Vas pitam šta je okidač za bronhitis kod dece mlađe od godinu dana, da li je to vlažni ili suv vazduh u kući sa parnim grejanjem? Da li je pametno da dete naparavam nad šerpicom sa morskom solju i piniment kapima (etarska ulja eukaliptusa, bora, timijana, nane i mentola).
    Unapred mnogo hvala!!!

    Odgovoreno: 13. 01. 2009.
    • Poštovana, okidači za vizing bronhitis u prvoj godini života su najčešće virusne infekcije (respiratorni sincicijalni virus, metapneumovirus, rhinovirusi, adenovirusi..), ređe alergeni. Postojeće tegobe pogoršava duvanski dim, nagle temperaturne promene, fizički napor, jaki mirisi.Različite vrste etarskih ulja se nalaze u prodaji i nisu onovni terapijski izbor u lečenju bronhitisa. Spadaju u domenu homeopatske medicine, ne odmažu ali ne treba očekivati ni veliku korist od njih.