Poštovana,
    Imam ćerke od 3.5god. i od 9 meseci. Interesuje me kako da im ojačam imunitet i šta od vitaminskih dodataka smem da im dajem! Beba je sisala do 6-og meseca, a sad jede sve što i mi uz smanjene začine i dodatak Aptamila 2 ujutru i uveče!
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 02. 01. 2009.
    • Poštovana,
      devojčicama možete dati polivitaminske sirupe (Multisanostol, Vitacid, Bongo i sl.) koji sadrže vitamine u fiziološkim koncentracijama i dopuna su uobičajenoj ishrani. Većina vitaminskih sirupa koji se nalaze u apotekama je sličnog sastava. Bebi , pretpostavljam dajete vitamin D od prvog meseca života (Vigantol) i preporučuje se nastavak sa ovim vitaminom do 12-og meseca.