Devojčica od četiri godina, ima tamne podočnjake. Na koje bolesti može da ukazuje? Koja ispitivanja je poželjno izvršiti? Često ima rinitis.

    Odgovoreno: 02. 01. 2009.
    • Poštovana,
      prisustvo podočnjaka može biti i konstitucioni fenomen. Najčešće je znak iscrpljenosti, lošeg sna, rinitisa alergijske ili nealergijske priorde, uvećanog trećeg krajnika. Uradite krvnu sliku sa apsolutnim brojem eozinofila i ORL pregled (isključivanje ili potvrda adenoidnih vegetacija).