Molim Vas da mi odgovorite šta je u pitanju kad je kod djeteta uvećana stavka PLT 550; PDW 17,4, a MCV 69,3 umanjena.

    Odgovoreno: 02. 01. 2009.
    • Poštovana,
      PLT 550 je broj trombocita. Vrednost je povišena što se dešava u slučaju ponavljanih infekcija ili pod uticajem nekih lekova. MCV je prosečan volumen eritrocita i informativan je što se tiče veličine eritrocita (crvenih krvnih zrnaca) ali ne zamenjuje analizu perifernog krvnog razmaza. Tačnost MCV zavisi i od tačnosti brojanja eritrocita.