Dobar dan,
    Možete li mi reći koja hrana ne sadrži gluten da bih znala zbog ishrane bebe od 6 meseci.
    Unapred zahvalna,
    Jelena Pešić

    Odgovoreno: 22. 12. 2008.
    • Poštovana,
      gluten je sastojak pšenice. Ako beba nema malapsorpcioni sindrom, žitarice se uvode u ishranu od 7 meseca (keks, različite vrste pahuljica i sl). Kod dece koja imaju dijagnostikovanu celijakiju u čijoj osnovi je intolerancija glutena, ne koriste namirnice sa glutenom. U takvim situacijama ishrana se planira prema savetima gastroenterologa.