Poštovana,
    želim da Vas pitam imam bebu dva mjeseca i večeras sam primetila da na desnoj ruci kod ramena ima nešto podkožno, kao neka bubuljica što iskače kod odraslih kad pipnem malo je tvrdo i boje je nešto kao sivo plavo, kao modro.
    Molim Vas da mi odgovorite on je inače veoma dobra, zdrava i jaka beba, sve mu je uredu i vesela. Molim Vas da mi odgovorite i da li ima potrebe da ga vodim kod njegovog pedijatra?

    Odgovoreno: 22. 12. 2008.
    • Poštovana,
      verovatno je to mesto gde je beba dobila BCG vakcinu, pretpostavljam. Između 2. i 6. meseca na mestu BCG vakcine javlja se jedna crvena induracija koja može i da zagnoji, a na kraju ostaje ožiljak. Ako beba nije vakcinisana BCG vakcinom, a prisutna je promena koja vas brine, morate odvesti bebu na pregled kod pedijatra.