Hoću da mi prokomentarišete nalaze kćerke koja ima 5 godina. Leukociti 25,5 i crp 88.10. Napominjem da je ispila sirup pancef zbog neke herpetične angine u grlu, a odmah posle terapije dobila temperaturu.
    Hvala!

    Odgovoreno: 22. 12. 2008.
    • Poštovana, vrednosti leukocita i C reaktivnog proteina su povišene i idu u prilog bakterijskoj infekciji. Slična klinička slika je kod streptokokne angine i herpangine (izaziva je Coxackie virus). Streptokokna angina se leči deset dana Cliacilom. Ako dete ne može da guta, lošeg je opšteg opšteg stanja onda se penicilinski antibiotik može primeniti parenteralnim putem.