Kako smanjiti upalu krajnika kod deteta od 5 god, a da se izbegne operacija?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 20. 12. 2008.
    • Poštovana,
      apsolutne indikacije za operaciju krajnika su: opstrukcija disajnih puteva usled enormno uvećanih krajnika, maligna bolest krajnika, peritonzilarni apsces. Relativne indikacije su: hronična upala krajnika, veći broj upala krajnika tokom godine (po nekim autorima tri ili više puta godišnje u poslednje tri godine, pet puta u poslednje dve godine ili sedam puta u tekućoj godini kada se u guši izoluje beta hemolitički streptokok), poremećaji govora i sluha.