Moja 10-to godišnja ćerka se često žali na jaku glavobolju u predelu slepoočnica. Plače od bolova. Osim BRUFEN-a lekar nije preporučio ništa drugo. Povremeno se žali na bolove u stomaku i u kolenima. Molim Vas da mi odgovorite da li bi to moglo da indicira neku ozbiljnu bolest i kojim redom i koje analize je potrebno uraditi ?
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 11. 12. 2008.
    • Poštovana,
      uzroci glavobolje kod dece, kao i kod odraslih su brojni. Elementarna ispitivanja koja treba da uradite su: merenje krvnog pritiska, oftalmološki i neurološki pregled i, radiografiju paranazlnih šupljina i krvnu sliku. Ponekad i psihogeni uzroci provociraju glavobolju.