Poštovana,
    imam ćerku od 7 meseci i počela je ispoljavati alergiju na kravlje mleko i mlečne proizvode, u ishrani koristimo Nestle zamenu majčinog mleka.
    Da li će alergije nestati?
    Hvala

    Odgovoreno: 10. 12. 2008.
    • Poštovana,
      ukoliko ste sigurni da je kravlje mleko uzrok alergijama Vaše bebe, onda umesto kravljeg mleka, savetujem hipoalergogene specijalizovane mlečne formule koje se mogu naći i u našim apotekama. Do kraja prve godine izbegavajte i jaje u ishrani. Nutritivne alergije se javljaju najčešće u 1. godini života i spontano iščezavaju do 3. godine. Jedina terapija: eliminaciona dijeta (kritična namirnica se ne koristi u ishrani).