Poštovana doktorka,
    S obzirom da dojim dete i da sam se porodila pre 20 dana, interesuje me da li mogu da koristim dodatne preparate kalcijuma kako bi poboljšala unos ovog minerala, i koje tablete preporučujete dojiljama. U trudnoći sam uzimala tablete za žvakanje Kaltegal (Galenika) i da li mogu da nastavim sa unosom istih ili mi možete preporučiti neke duge? I molim Vas, kakva se ishrana preporučuje dojiljama, s obzirom na grčeve bebe? Čula sam da ne treba konzumirati mlečne proizvode, mahunarke, citruse itd...Šta onda jesti, a da ishrana bude raznovrsna?
    Unapred hvala i pozdrav,
    Nataša

    Odgovoreno: 30. 11. 2008.
    • Poštovana Nataša,
      ishrana tokom laktacije treba da bude uobičajena, normalna po ličnom ukusu bez restrikcije pojedinih namirnica. Ne savetujese ljuta i jako začinjena hrana. Primena dodatnih preparata kalcijuma nije neophodna, sem ukoliko lekar nije indikovao iz nekog razloga dodatan unos kalcijuma.