Imam dete od 10 god koje ne može da se izlaže fizičkim naporima. Bili smo kod Vas, ali se sve nastavlja isto, ostali rezultati, srce i dr je u redu.
    Molim recite mi šta dalje da radim?
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 08. 12. 2008.
    • Poštovana, razlozi za lošu tolerenciju napora su brojni: nedostatak kondicije, gojaznost, virusna infekcija, astma itd. Ukoliko nije uradjena spirometrija i bronhoprovokacioni test naporom javite se na KDIB. Astma izazvana naporom se manifestuje kašaljem, bolom ili stezanjem u grudima . Ukoliko je bronhoprovokacioni test naporom pozitivan i postoje simptomi na napor, preporučuje se preventivna terapija montelukastom.