Poštovana,
    moja ćerka od dve godine jede vrlo malo, po nekoliko zalogaja za svaki obrok i poneku voćku. Slabašna je i trebalo bi više da jede.
    Šta da radim?

    Odgovoreno: 30. 11. 2008.
    • Poštovana, najbolja procena uhranjonosti deteta je na osnovu indeksa idealne telesne mase tzv. "body mass index" koji se izračunava iz telesne visine i telesne težine. Proverite kod vašeg pedijatra da li je dete na osnovu ovih mera u opsegu dobre uhranjenosti. Ukoliko jeste onda nemate razloga za brigu. Bitno je da raspored obroka bude pravilan i da dete obeduje kada i ostali članovi porodice. Ukoliko je vase dete ispod trećeg percentila, korigujte ishranu prema savetu nutricioniste. Ako je i dalje napredovanje nezadovoljavajuće onda je neophodno ispitivanje u cilju otkrivanja uzroka nenapredovanju.