Za mog sinčića (3.5 godina) rekli su mi da možda ima urodjenu asimetriju - desni obraz je veći, a i desna noga iznad kolena je malo razvijenija nego leva. Ja to ne mogu da vidim, ali doktorka kaže da jeste i da ova asimetrija može, a i ne mora da bude uzrok za pojave neke kasnije sindrome.
    O kakvim sindomima pričamo i šta ta asimetrija može da znači? Rekli su nam da vodimo dnevnik i da merimo nadlakticu i nadkolenicu i beležimo rezultate.
    Hvala

    Odgovoreno: 29. 11. 2008.
    • Poštovana,
      teško je reći bez kliničkog pregleda o kakvoj je asimetriji reč i da li ona ima značaja. Skup kliničkih znakova (nešto što odstupa od normale u izgledu) čine različite sindrome; tako da je veoma teško reći unapred o kakvom i da li se uopšte radi o sindromu. Naravno, da biste bili sigurni a i vaš lekar vi ispoštujte savet koji ste dobili.